777 222 910
info@gko.cz

     

RECEPCE:
všední dny:
14-19 hod
víkend, svátek: 10-18 hod

jiné časy VOLEJTE

     

Golf Klub Osyčina nabízí znormované 9 jamkové hřiště, driving range délky 270 m
a cvičné plochy. Občerstvit a ubytovat se můžete ve stylové roubené klubovně.
V mimosezóně nabízíme hru na golfovém simulátoru aboutGolf.

     

INDOOR
Simulátor AboutGolf INFORMACE

     
«« Září - 2020 »» 2019 | 2021
PoÚtStČtSoNe
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30        
 

Chci zkusit golf

Proč to zkusit?

 • Golf může hrát KDOKOLIV, na tělesných dispozicích tolik nezáleží, golf má systém vyrovnání šancí různě zdatných hráčů – tzv. hendikepový systém. Umožňuje souboj hráčů podstatně rozdílných výkonností (podobný systém ve sportu je dostupný jen výjimečně).
 • Může hrát celá RODINA. Na našem hřišti probíhají i pravidelné tréninky dětí.
 • Golf je SPORT – kdo to nezkusí, často neuvěří. Není to jen procházka parkem. Jedna hra na hřišti plné délky zabere 3 až 4 hodiny a spálíte přibližně 1500 kalorií (1 hodina joggingu – 700 kalorií, 2 hodiny tenisu – 900 kalorií).
 • Golf je HRA společenská, týmová i individuální. Můžeme zmínit několik typů her – jamková = souboj dvou hráčů, na rány = skupinová soutěž, foursome = souboj mezi dvojicemi a další.
 • Je to ale škola DISCIPLÍNY. Bojujete s hřištěm, ostatními hráči, přírodními vlivy, ale hlavně sami se sebou. Je překvapivě snadné podvádět, ale pokud Vás někdo nachytá – okamžitě ztrácíte svůj kredit.
 • Poznávejte NOVÉ LIDI. Zvláště pak na turnajích. Hra je dostatečně dlouhá, aby si člověk udělal úsudek o druhém. Je relativně snadné objevit nové obchodní partnery nebo přátele.

Jak to zkusit?

Odpálení míče samo o sobě není jednoduché. K tomu je nutné vědět několik základních informací. Pro odehrání golfové hry je také potřeba vědět základní pravidla a etiketu. Úplné začátky jsou snazší, pokud jste pod dohledem zkušeného golfisty nebo nejlépe trenéra. Služby trenéra je možné využít za 200 Kč (1 lekce=30 minut). Stejná cena platí i pro více osob. Vezměte parťáka! Na tréninky je možné se hlásit na tel. č. 777 222 910 nebo přímo v recepci klubu. Tréninkovým dnem je pondělí (případně čtvrtek). Tréninky v jiný termín domlouvejte na výše uvedeném telefonním čísle nebo e-mailu info@gko.cz.

Je potřeba výbava? Jaká je cena?

Pokud nevíte, zda Vás golf chytne, výbavu si nepořizujte. Celodenní půjčovné hole na našem hřišti je 30 Kč. Rádi Vám pomůžeme s jejím výběrem. Pokud budete skupina, můžete si různé hole mezi sebou vyměnit. Cvičné míče dostanete za 1Kč/1 míček (děti a studenti za 0,50 Kč/1 míček). Jsou k dispozici koše míčů po 50 kusech. Vstup na cvičné plochy se u nás neplatí.

Balíčky, které by Vás mohly zajímat:

Intenzivní golfový kurz s HCP zkouškou (3 250 Kč/3750 Kč*) obsahuje:

 • 1 lekce s trenérem (teorie)
 • 5 lekcí s trenérem (driving range, chipping a putting green)
 • 2 lekce s trenérem (hra na hřišti)
 • 1 výtisk golfových pravidel
 • zapůjčení golfového vybavení
 • neomezeně cvičných míčů v rámci výuky
 • vstup na cvičné plochy a hřiště
 • HCP zkouška (Osvědčení pro hru na hřišti)

Při zakoupení tohoto balíčku dostane hráč pernamentku na 8 lekcí s trenérem a HCP zkoušku. Tyto lekce si postupně vybírá dle svých časových možností v tréninkové dny - pondělí.

*Pokud nejste členem klubu při skládání HCP zkoušky cena je 3750 Kč.

Co je HCP zkouška? 

Dříve tzv. Zelená karta. Nyní Osvědčení pro hru na hřišti, neboli "golfový řidičák". Po jeho úspěšném absolvování s trenérem, Vám bude přidělen hendikep (HCP). Obsahem zkoušky je hra na hřišti - prokázání golfové způsobilosti a znalost základních pravidel a etikety (písemný test s několika otázkami).

Jaká je cena členství v Golf Klubu Osyčina?
 
Roční hrací poplatky v Golf Klubu Osyčina:
dospělí
4 700
studenti (18-25 let)
2 500 Kč
děti a mládež do 18 let
1 500 Kč
Zajišťuje hráči:
 • bezplatnou celoroční hru na klubovém hřišti (sezona březen-listopad),
 • neplatí Green fee (vstup na hřiště) při turnajích,
 • volný vstup na cvičné plochy,
 • poloviční cenu míčů na driving range (25 Kč/ 50 míčků),
 • 20 % slevu na ubytování v Cedrovém penzionu (přímo na hřišti)
 • registraci v České golfové federaci,
 • zvýhodněná cena golfového simulátoru AboutGolf (v klubovně)
 • Východočeský golfový pas (reciprocity – slevy na ostatních hřištích a další výhody)
 •  
Principy golfové hry a základní pojmy
Hřiště
Golf se hraje na hřišti s překážkami pomocí holí a míčku podle stanovených pravidel. Cílem je dostat míček do jamky na co nejmenší počet ran a porazit hřiště či soupeře. Hra se hraje na 18 jamek. Jsou hřiště 18-ti jamková nebo 9-tijamková (obcházejí se dvakrát).
Jamka
Základem hřiště je golfová jamka, kdy stejný název je používán jak pro vlastní otvor, kam míček dopravujeme, tak pro celý prostor od odpaliště až k jamkovišti (grýnu). Golfová hra (kolo) začíná odpalem na první jamce a končí ve chvíli, kdy míček spadne do jamky na jamce osmnácté.
Každá jamka začíná odpalištěm, což je rovné místo s označeným prostorem pro odpal, pokračuje dráhou (fervejí) a končí jamkovištěm (grýnem) s vlastní jamkou, označenou praporkem na tyči. Jamky (dráhy) mají různou délku, většinou od 90 do 550 metrů (viz dále „par“). Hranice hřiště, pokud jamka leží na jeho okraji, je označena bílými kolíky.
Odpaliště
Odpaliště je jediné místo, kde si hráč může míček před odpalem postavit na vyvýšené místo - většinou používá podložku (týčko), kterou zapichuje do země anebo staví na zem.
Dráha - fervej, překážky

Z odpaliště je míč odehráván na dráhu jamky (fervej) s krátce střiženou trávou, na které je míček dobře vidět a ze které se míč relativně snadno zasahuje. Stříhaná plocha je lemována o něco výš střiženou travou - semirafem a rafem. Ten bývá dosti hustý a představuje jednu z překážek.
Kromě rafu patří k překážkám na dráze písečné či travnaté prohlubně (bankry), vlny, vyvýšeniny a také vodní plochy kolem dráhy (tzv. podélná voda, značená červeně) anebo napříč drahou (příčná voda, značená žlutě), kameny, keře, stromy a lesní porost.
Jamkoviště - grýn
Grýnem jamka končí, má nejkvalitnější, nejhustší a nejkratší travnatý povrch, po kterém se míč pomocí speciální hole kutálí do vlastní jamky.
Pat - finální úder speciální holí (patrem) na grýnu, aby se míč pouze kutálel a skončil v jamce.
Par
Každá jamka má stanovenu normu, na kolik úderů ji má hráč zahrát. Tato norma se nazývá „par“. Par jamky má tři možné hodnoty - tři, čtyři nebo pět ran.
Příklad: Na paru čtyři, který mívá od dvou set padesáti až přes čtyři sta metrů, hraje golfista za optimálních okolností jednu dlouhou a druhou kratší ránu, než se dostane na grýn, a pak má opět dva paty na dohrání do jamky.
Hendikep (HCP)
Většina golfistů potřebuje více ran, než je norma jamky či hřiště, a podle toho, kolik to je v dlouhodobém průměru, mají svůj hendikep. Nejvyšší hendikepové číslo je 54 – získaný při zkoušce golfové způsobilosti.
Typy her a výsledky
Golf se většinou hraje na rány (u amatérů někdy přepočítávané na tzv. stablefordové body) anebo na jamky. Počet ran (bodů) je netto (po odpočtu hendikepu) anebo brutto (reálný počet bez započítání hendikepu hráče). Klasickým typem golfové hry je hra na jamky, kdy na každé jamce vyhrává hráč s nejnižším skóre (netto či brutto).
Počítání
Na první pohled vypadá počítání výsledku složitě, ale záleží na pochopení principu. Tím je započtení hendikepu hráče a počtu jeho ran na jednotlivých jamkách podle jejich hendikepové hodnoty. Na každé jamce má hráč s HCP 54 k dobru proti normě jamky 3 rány, hráč s HCP 36 rány dvě a hráč s HCP 18 ránu jednu. Jak se hendikepy hráčů od těchto čísel dolů snižují a hendikepy jamek zvyšují, ubývá s každou hodnotou i příslušný počet ran. Věc se ještě komplikuje zaokrouhlením přesného HCP na hrací podle charakteristik toho kterého hřiště, ale to už prozatím nechejme stranou.
Příklad: pokud na jamce s parem 4, která má hendikepovou hodnotu 15, dosáhnou hráči různé výkonnosti 6 ran, zapíší si hráči s HCP 54-51 tři body, hráči s HCP 50-33 dva body, hráči s HCP 32-15 jeden bod a ostatní už žádný bod nedostanou.
Výsledky, skóre karta
Počet ran dosažených na jednotlivých jamkách se zapisuje do tzv. skóre karty, lístku s předtištěnými čísly a hodnotami jamek (vzdálenost a hendikep). Hráč je povinen započítat každou svou ránu, i nevydařenou, promáchnutou anebo když do míčku omylem kopne či se míč pohne při cvičném švihu, založení hole anebo při odstraňování větévek či stébel kolem něj. Plus si hráč musí připočíst trestné rány při porušení pravidel anebo v určitých herních situacích.
Při turnaji zapisuje hráč výkon spoluhráče, ale současně odpovídá také za svůj vlastní výsledek, proto výsledkovou kartu před odevzdáním soutěžnímu výboru podepisují hráč a jeho zapisovatel společně.
 
Základní výbava a výstroj
Rukavice - používá se jen jedna, pro praváky na levou ruku a zabraňuje protáčení držadla hole ve zpocené dlani. A také tvorbě puchýřů.
Boty - mají podrážku přizpůsobenou tak, aby na mokré trávě neklouzala. Důležitou vlastností je prodyšnost a nepromokavost, což každý ocení po pěti hodinách chůze po rozmáčených drahách v deštivém dni.
Oděv - důležité je, aby byl pohodlný, a přitom vás ochránil před nepřízní počasí. Musíme si uvědomit, že golfová hra trvá několik hodin a hráč musí být nachystán na změnu počasí (vyráží v parném odpoledni a přichází navečer) - včetně bouřek a přeháněk či chladného větru.
Deštník - golfové deštníky jsou proti běžným civilním větší, konstrukce jsou z lehčených materiálů nepřitahujících blesky a vrchlíky konstruovány tak, aby při silném větru povolily odporu vzduchu.

Míče - jsou opatřeny prohlubněmi (dimply) pro přesnější a delší let; tréninkové mají kolem obvodu barevný pruh, hrací jsou kvalitnější a jednotlivé typy se liší tvrdostí a náplní. Dražší typy jsou měkčí pro lepší a delší kontakt s míčem, dříve se však opotřebují.
Bag - rozlišují se bagy na nošení a na vozíky, mají různé velikosti podle předpokládaného použití, většina z běžně prodávaných je univerzální. Důležitá je nízká hmotnost a variabilnost kapes na všechno, co hráč na hřišti potřebuje.
Části hole - hlava (spodní část, kterou se udeří míč), krček (spojnice hlavy a násady), šaft (ocelová nebo grafitová násada s různou pružností - S tvrdší, R měkčí, senior měkkou ), grip (zdrsněné gumové či kožené držadlo).
Druhy holí
Patr - hůl na závěrečné doklepnutí míčku do jamky, je nepřeberné množství typů a značek. Dražší modely mají povrch či střed hlavy potažen či vypodložen měkčím materiálem, umožňujícím delší kontakt s míčem a tím přesnější úder. Při výběru a oblibě toho kterého typu patru však často rozhoduje pocit hráče.
Dřeva - hole s kulovitou kovovou hlavou na dlouhé rány z odpaliště anebo z dráhy, mají označení 1 (driver), 3, 5 a 7
Železa - hole s plochou kovovou hlavou lišící se sklonem; čím nižší číslo, tím nižší a delší ránu vyprodukují, označení mají většinou 3-9
PW, SW, LW (pitching wedge, sand wedge, lob wedge) - nejkratší železa na krátké přihrávky a hru z písku
 
     
 
   
 
 
 
Copyright © 2013 Golfový klub Osyčina - Všechna práva vyhrazena | Mapa stránek
Vytvořilo webové studio Pixel Design | Redakční systém Web-SOUL
Tvorba webových stránek
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace